Muszka męska w pytaniach i odpowiedziach
Muszka męska to obecnie modna i elegancka alternatywa dla krawata. Jest to niezwykle stylowy dodatek, który z pewnością każdy mężczyzna posiada w swojej garderobie. Dzięki niej bowiem może podkreślić swoją klasę oraz elegancki charakter stroju na niejedną okazję. Mucha może być wykonana z przeróżnych tkanin oraz występować w wielu fakturach, kolorach i wzorach. Idealnie sprawdza się w tradycyjnym zestawieniu z garniturem i smokingiem. Ponadto święci tryumfy również w smart casualowym charakterze, szczególnie ozdobiona w kratę, nietuzinkowe wzorki lub kropki. Prześledźmy zatem najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczącej tematyki much męskich.
Muszka czy krawat?
Oba te dodatki często toczą ze sobą spór o to, który lepiej wpasuje się w styl mężczyzny i będzie stanowić kropkę nad „i” w jego szykownym ubiorze. Wybór przede wszystkim zależy od okazji i okoliczności, w których mamy się zaprezentować. I tak mucha z pewnością doda nam wyjątkowej wytworności na imprezach o szczególnie eleganckim charakterze. I tutaj mamy do wyboru klasycznie dwie wersje. Pierwsza tzw. „black tie”, którą stanowi czarny smoking, elegancka biała koszula smokingowa i czarna mucha. „White tie” natomiast sugeruje nam frak, białą muchę oraz białą kamizelkę. Z pewnością zestaw taki kojarzymy z czerwonego dywanu i bardzo podniosłych uroczystości. Ale także mamy niekończącą się plejadę muszek męskich dziennych, dżinsowych lub dzianinowych, które możemy łączyć z kamizelką, a nawet szelkami. Zapewne taki styl będzie zwracał uwagę na indywidualizm i niebanalny gust mężczyzny. Krawat natomiast sprawdzi się niewątpliwie na spotkaniach biznesowych, na randce, uroczystej kolacji czy w teatrze.
Jak dobrać muchę?
Muszka potrafi całkowicie odmienić charakter stroju. Wybierając więc odpowiednią dla siebie muchę należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. Po pierwsze musi ona pasować do szyi, aby móc stworzyć idealną i szykowną kokardę, która jest w muszce najważniejsza. Jej rozmiar jednocześnie musi być dopasowany do konturu twarzy. Przyjmuje się, że szerokość kokardy powinna odpowiadać rozstawie oczu. Podstawowym błędem jest niezapinanie ostatniego guzika w koszuli. Ponadto niezwykle istotne jest, aby kolor muchy dobrze współgrał z pozostałą częścią stroju. Przy niższym szczeblu formalności możemy pokusić się o wzór, który bardziej rzuca się w oczy, na przykład ozdobiony ciekawym haftem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Tak więc decydując sie na wyraziste i finezyjne dodatki powinniśmy wybrać zdecydowanie stonowane tło.
Muszka męska wiązana czy gotowa?
Muszki męskie gotowe, których mamy ogromny wybór na rynku, mają niebywałą zaletę. Otóż nie wymagają od nas umiejętności wiązania i są tym samym od nowości gotowe do noszenia. Bez najmniejszego problemu możemy je zestawiać na przykład z casualowymi koszulami. Z kolei stroje formalne prezentują się znacznie korzystniej z eleganckimi satynowymi muszkami wiązanymi. Są one uznawane za synonim najwyższej elegancji. Samo wiązanie muchy nie jest zadaniem trudnym, szczególnie w dobie wszechobecnych poradników ilustrowanych oraz filmików internetowych. Jednak czynność ta wymaga chociażby minimalnej wprawy, aby efekt finalny nie budził zastrzeżeń. Wielu mężczyzn mających trudności z konstruowaniem idealnego kształtu rezygnuje jednakże z tej przyjemności na rzecz muszek męskich wiązanych fabrycznie. Te bowiem bez najmniejszego wysiłku prezentują się zawsze perfekcyjnie.
A może muszka męska drewniana?
Znamy już od bardzo dawna lubiane przez kobiety dodatki w postaci drewnianych kolczyków czy torebek. Czemu zatem nie wprowadzić tego materiału również do mody męskiej? I tak oto drewniana muszka stała się jednym z ostatnich hitów w sferze dodatków w męskiej garderobie. Nie jest ona czymś przeciętnym, a jej oryginalny design z pewnością pozwoli wynurzyć się z tłumu każdemu indywidualiście. Nie da się ukryć, że taka eko mucha z drewna stanowi naprawdę ciekawy akcent, a do tego doskonale sprawdza się w przeróżnych stylizacjach. Zawsze warto eksperymentować z modą, na przykład sięgając tym razem po ręcznie wykonane, inspirowane naturą, małe dzieła sztuki.